Dubaj

Dubai

18.10.2013 11:55 - stát:

Dubai je nejlidnatějším a přitom druhým největším městem Spojených arabských emirátů. Přitom místní lidé tvoří pouze 15% celkové populace, která činí 2,2 milionů obyvatel. Emirát Dubai se rozkládá na Arabském poloostrově v Perském zálivu. Dubai se dělí na několik městských části, mezi které patří například al-Hamriya, al-Karama, al-Chabisi, al-Ras.

Dubai je centrem veškerého dění emirátu Dubai, zde se odehrává takřka veškerý hospodářský, kulturní, politický a sociální život. Město Dubai je předním obchodním střediskem středního východu.  Hlavním obchodním artiklem je obchod s ropou. Trvalo to necelých padesát let a z města se stalá  jedna z největší světových metropolí.  Dubai zdobí honosné a luxusní mrakodrapy, ulice a domy plné zeleně.

Lidé toto úžasné město navštěvují z mnoha důvodů především za obchodem, zábavou a odpočinkem. Najdete zde jedny z nelepších obchodních domů světa s možností relaxace u všude přítomného moře. Jumeirah beach jedna z nejkrásnějších pláží světa. V nedaleké blízkosti hotelu Burj Al Arab.

V letním období se teplota šplhá až k 50 °C. Proto je rozumnější Dubai navštívit v období mimo letní sezónu, kdy je zde průměrná teplota vzduchu přibližně 30 °C.

Mezi nejzajímavější stavby Dubaje patří určitě nejvyšší mrakodrap světa Burj Dubai, který se pyšní výškou 730 metrů.

Dále zde naleznete nejdelší krytou sjezdovku Ski Dubai, která se součastí největšího obchodního centra světa Mall of the Emirates .

Burj Al Arab nejluxusnější hotel světa tvaru plachetnice , který má jako jediný na světě status sedmi hvězdiček. Tento hotel je bezkonkurenčně největší ikonou celé Dubaje. Interiér hotelu je zdoben 24 karátovým zlatem, každé apartmá má svého komorníka. V hotelu najdete několik restaurací, mezi nejznámější patří restaurace AL Mahara, která se nachází pod hladinou Perského zálivu.

The World, neboli svět je seskupení tří set uměle vytvořených ostrovů, které tvoří  9km široký obraz světa. Každý z ostrovů bude mít vlastního majitele, který se na ostrov bude moct dostat pouze vlastní lodí, nebo helikoptérou.

 

Dubai je nezapomenutelným městem, kde je všudy přítomný luxus na denním pořádku. V  Dubai nezažijete chvilku nudy a budete si připadat jako v pohádce. Pro toto město, který si je světem samo o sobě, není nic nemožné.