Drážďany

Drážďany

18.10.2013 10:10 - stát:

Honosné historické město je ve východní části Německa a je hlavním městem spolkové země Saska. Žije zde něco kolem půl milionu obyvatel a je to město známo nejen díky svým památkám.  Po pádu Berlínské zdi se z něho stalo jedno z hlavních administrativních sídel, je to stále rychle rostoucí a perspektivní město. Je to také důležitý říční přístav.  Často je díky svému půvabu, bohaté zeleni a velkému počtu barokních staveb nazýváno Florencie na Labi. Toto město také zažilo stinnou dobu, kdy bylo v roce 1945 ničivě vybombardováno a téměř celé zničeno.  Díky houževnatosti místních obyvatel se však podařilo město kompletně obnovit.

Památky

Zwinger – Je to možná nejnavštěvovanější místo Drážďan, komplex museí a galerií, který uchovává díla mnohých celosvětově známých umělců. Pyšní se také překrásnými zahradami s kašnami a zdobeným trávníkem. Nachází se přímo v centru nedaleko Operního náměstí.

Semperova opera – Budova, kterou při návštěvě Drážďan nemůžete minout. Leží hned vedle Zwingeru, na Operním náměstí. Je proslulá díky své výjimečné akustice a velice obtížně se shánějí lístky na věčně vyprodaná představení.

Frauenkirche – Leží v centru města na náměstí Neumark, je to protestantský barokní kostel a při výše zmíněném bombardování města, byl zbořen. Uskutečnila se však sbírka, která pomohla obnovit tento symbol Drážďan za velikých ovací až v roce 2005. Dnes je Frauenkirche opět přístupný veřejnosti, konají se zde prohlídky, kde se cena pohybuje kolem 5 euro.

Knížecí průvod – Je to rarita celé Evropy, protože takovéto dílo se nenachází nikde jinde. Jde o nástěnný obraz, který je dlouhý 105 metrů a složen z 25 tisíc porcelánových dlaždic. V průvodu je zobrazeno 35 saských knížat, ale i další postavy symbolující nejrůznější povolání.

Doprava do Drážďan – Drážďany neleží tak daleko od Českých hranic aby se muselo letět letadlem, nejpohodlnější cesta je asi vlastním automobilem, díky dálnicím vyjde cesta jenom na 2 hodiny. Jednosměrná cena jízdenky stojí 600 Kč.