Dubaj

Dovolená ve Spojených arabských emirátech, značka: levně

18.10.2013 11:54 - stát:

Toužíte navštívit místa s odlišnou kulturou, architekturou i přírodou například ve Spojených arabských emirátech, ale stále nad vámi krouží otazník týkající se financí? Jako zběhlí cestovatelé byste si už jistě našli své cestičky, jak se do takových zemí dostat levně. Pro ty méně zběhlé máme několik zajímavých rad a tipů.

V posledních několika letech Češi stále častěji volí pro trávení své dovolené exotické destinace. SAE jsou právě jednou z nich. Ještě donedávna lidé znali pouze Dubaj, nyní se jejich cesty rozšířily také do Abu Dhabi, Ras Al Khaimah nebo Sarjah. Všechny tyto emiráty nabízejí luxus a jedinečnou atmosféru života arabských šejků a ropných magnátů.

Emiráty jsou zemí vysoce konzervativní. Na takzvané batůžkáře tu nejsou příliš zvědaví, ba co více nemají je rádi. Proto by se podobní dobrodruzi měli držet raději zpátky. Pokud chcete zemi navštívit, je nejlepší pořídit si zájezd u cestovní kanceláře nebo agentury.

Jak s cestovkou ušetřit?

Díváte se na ceny a nevěříte vlastním očím? No jo, exotika není za babku. Ale ušetřit se na ní dá, a to nemalý peníz. Stačí, poohlédnete-li se po zájezdech typu last minute, super last minute nebo first minute. A co pro vás tyto termíny znamenají?

  • Last minute – zájezdy uskutečněné na poslední chvíli přibližně měsíc před odletem. Ale každá cestovní kancelář to má jinak. Na těchto typech můžete ušetřit až 15 % z původní ceny.
  • Super last minute – jsou zájezdy týden a méně před odletem. Cestovní kanceláře se snaží prodat i to nejposlednější místečko a jsou ochotny slevit až na náklady. S cenou jdou dolů o 30 % a někdy i více.
  • First minute – označuje zájezdy zakoupené s dostatečným předstihem. Nabízené slevy dosahují až 35 % z původní katalogové ceny.

Tip na financování dovolené

Pokud jste mezi zájezdy do Spojených arabských emirátů objevili takový, který se vám skutečně líbí a chcete právě ten a ne jiný, kupte ho. Není radno vyčkávat na slevy, protože často přijdete zkrátka. Dobré hotely jsou vyprodány takřka ihned. Nehodí-li se vám v tuto chvíli vydat ušetřené peníze na dovolenou, cestovní kanceláře i agentury mnohdy poskytují nákup dovolené na splátky. Vše vyřídíte pohodlně na prodejně. Postačí k tomu dva doklady totožnosti a dovolená je vaše. Půjčku poté postupně splácíte dle dohodnutých podmínek. V rámci jednotlivých úvěrových společností též můžete na zájezd získat několikaprocentní slevu.