Je to největší a také hlavní město Rumunska. Leží v úrodné oblasti na jihovýchodě země a má přes dva miliony obyvatel. Obyvatelstvo je zde velmi různorodé, žijí zde Romové, Rumuni, Turci i Pakistánci. Bukurešť je administrativní centrum a sídlo všech důležitých Rumunských institucí. Nachází se zde důležitý dopravní uzel této oblasti, kde jsou i dvě velké letiště Baneasa a Otopeni. Někdy se mu přezdívá Paříž východu, ale to je pouze nadsázka, jelikož krás Paříže zdaleka nedosahuje.
Celé Rumunsko je totiž poznamenáno vládou diktátora Ceaucesca. Za jeho vlády směřovalo Rumunsko k úpadku, stavěli se zde pouze panelové sídliště a nevzhledné komunistické budovy. I přesto je toto město schopno nabídnout řadu zajímavých památek, které lákají k návštěvě.
Budova parlamentu (Dům národů) – Na místě zbourané čtvrti Deaul Spirii, vyrostl za Ceaucescovi vlády jeden z největších paláců v Evropě. Je to po Americkém Pentagonu druhá nejrozsáhlejší budova na světě. V celém komplexu, kde jsou čtyři patra v podzemí a dvanáct nad zemí, je 6000 místností. Zde se konají nejrůznější politické a vědecké setkání.
Národní historické muzeum – Musejní klenotnice, v které se ukrývají ty nejcennější historické exponáty od dob pravěku až po současnost. Mezi exponáty také patří údajně i koruna a skříňka královny Marie, která v sobě ukrývá údajně její srdce. Za návštěvu stojí i místní skanzen, který je jedním z největších a nejzajímavějších etnografických parků na světě.
Triumfální oblouk – Jestli Bukurešť něčím připomíná Paříž, tak je to právě tímto obloukem, který je velice podobný tomu Pařížskému.
Doprava po Bukurešti – Ve městě můžete využít MHD, kde jsou autobusy, trolejbusy i metro. Lístek na metro však není platný pro zbytek prostředků MHD. Dá se říct, že celkově cestování po Bukurešti je docela komplikované, od sehnání jízdenek po hledání správného nástupiště. Doporučujeme zapůjčení automobilu, který vám vše podstatně ulehčí a ani to není žádná drahá záležitost.
Letenky – Zpáteční letenka do Bukurešti stojí 3000 Kč.