Birmingham

Birmingham

18.10.2013 12:08 - stát:

Město Birmingham je hlavní metropolí hrabství West Midlands. Birmingham je také považovaný za druhé nejvýznamnější město Anglie, hned po Londýně. Svou vážnost si Birmingham získal hlavně díky své bohaté průmyslové výrobě.

Birmingham se nachází nedaleko na západ od zeměpisného centra Anglie. Počet obyvatel (údaj z roku 2004) je 992 400. Město je etnicky a kulturně velmi různorodé což z města dělá multikulturní centrum plné rozmanitých zvyklostí, národností, folkloru apod.

Vlivem polohy Birminghamu je město velmi důležitým dopravním uzlem pro celou Anglii a to nejen silničním, ale také železničním a vodním. Dálnice M6 je jednou z nejznámějších birminghamských pozoruhodností a asi nejznámější křižovatkou Velké Británie.

Birmingham je také znám svou sítí kanálů,  které původně sloužily pro průmyslovou dopravu, ovšem v současné době jsou využívané hlavně pro vyhlídkové plavby. Délka těchto kanálů (většina z nich splavná) je asi 60 km.

Co se kultury týče, můžeme v Birminghamu nalézt Birminghamský královský balet, symfonický orchestr a nejstarší taneční škola na světě Elmhurst School for Dance. Velkou tradici mají i hudební sály National Indoor Arena, CBSO centre a sál Adriana Boulta v Birminghamské konzervatoři. Jsou zde i  4 profesionální divadla: Alexandra Theatre, Birmingham Repertory Theatre, Birmingham Hippodrome a Old Rep. Za návštěvu určitě stojí Birmingham Museum and Art Gallery nebo Barber Institute of Fine Arts, která byla v roce 2004 vyhlášená jako galerie roku. Doporučit lze také nejstarší kina v Anglii Electric Cinema na Station Street. Komplex Star City v Birminghamu bývá označován jako největší zábavní a filmový komplex Evropy.

Další zajímavá místa v Birminghamu

–          Birminghamské botanické zahrady

–          Birmingham University

–          Klenotnická čtvrť

–          Zbrojní čtvrť

–          Katedrála svatého Filipa

–          Chamberlain Square

–          Blakesley Hall

–          Aston Villa F.C. – Villa Park