Berlín

Berlín

18.10.2013 10:09 - stát:

Německá metropole nabízí opravdový zážitek pro každého turistu.  Najdeme zde vše od starých historických památek, přes moderní extravagantní budovy až po velmi starobylá muzea a galerie, které v sobě uchovávají základy německé kultury.  Při procházce po městě můžeme nakoupit na místních trzích, ale navštívit i supermoderní obchodní centra. Není zde nouze ani o příjemné kavárny, bary a hospůdky, kde je postaráno o bujarý noční život. Nechte se inspirovat našimi tipy, které nesmíte minout v tomto hlavním městě Německa.

Braniborská brána – Neodmyslitelná památka Berlína, vznikla již v roce 1734 jako součást městského opevnění. Byla poškozena za druhé světové války, a proto rekonstruována v 50. Letech minulého století. Je to klasický symbol Německého národa, kde se odehrávali zásadní okamžiky jejich historie.  Měli pod ní své proslovy jak císař, tak později představitelé nacistického NSDAP. Za dob rozdělení Německa byla v pohraničním území, tudíž nepřístupná.

Zámek Charlottenburg – Významná Berlínská památka, tento zámek byl v 2. Světové válce vybombardován a zničen. V roce 1950 byl však znovu postaven v původní podobě.  Dnes se zde ukrývá např. museum pravěku nebo známá socha Fridricha Viléma.

Reichstag – Původně budova říšského sněmu, dnes jako sídlo parlamentu. Kromě prohlídek a výstav je zde i volný přístup do kopule, kde je vyhlídka na celé město.