Antalya

Antalya

18.10.2013 12:03 - stát:

Antalya, jedna z nejnavštěvovanějších částí Turecka, se nachází na jihozápadě Turecka. Mezi návštěvníky se těší velké oblibě hlavně díky své rozmanitosti a množství přírodních krás, což láká turisty z celého světa. Na své si zde přijdou milovníci relaxace i aktivního poznávání.

Antalya je nazývána Tureckou riviérou, a pro mnohé se jeví přímo snovým střediskem. Na své si v Antalyi přijdou nejen milovníci koupání a dlouhých pláží, ale také architektonických památek, kterých je zde dostatek. Antalya je rozsáhlá oblast, kde téměř každé místo má návštěvníkům co nabídnout.

Památky

Flétnový minaret Yivli Minare ve tvaru píšťal se stal symbolem města nad přístavem. Byl postaven vedle byzantského chrámu, který byl roku 1207 přestavěn na mešitu. Tato mešita je spolu se zříceninou školy koránu součástí flétnového minaretu.

Murat Pascha a Tekeli Mehmet Pascha jsou významné mešity z 16. a 18. století. K nejnavštěvovanějším památkám patří také přístav Kesik Minare, tzv. Useknutý Minaret, který je opravdovým historickým unikátem.

Za podívanou také stojí městečko ležící 35 km na severozápad – Termessos, zvané Orlí hnízdo. S jeho dobytím měl problémy i samotný Alexandr Makedonský, hlavně díky jeho poloze a odvaze místních obyvatel.

Velmi oblíbeným místem jsou vodopády poblíž turistických letovisek u Středozemního moře. Velmi půvabný vodopád Manavgat je známý svou až nepřirozeně tyrkysovou barvou. Vyšším a atraktivnějším je však vodopád Kursunlu u města Antalya.

Pamukkale jsou jedněmi z nejstarších a nejznámějších tureckých termálních lázní. Sněhově bílý svah připomíná kopec bavlny, proto se také do češtiny překládá jako bavlněný hrad.