Amsterdam

Amsterdam

18.10.2013 10:14 - stát:

Malebné nizozemské hlavní město na řece Amstel, které je proslulé svým nočním životem, coffeeshopy, ulicemi s červenými lucernami, ale i překrásnými sbírkami umění v proslulých galeriích. Nadchne každého turistu vyhledávajícího zajímavé památky, komfort v místních hotelech nebo zábavu. I přes velmi hustou zástavbu je zde plno zeleně a příjemných parčíků přímo v centru města. Téměř na každém rohu vás vyzývá k návštěvě nějaká kavárna či restaurace, kde vám jsou nabízeny tradiční místní pokrmy jako herynky nebo nizozemské sýry.

Památky, které stojí za pozornost?

Dam – Náměstí v samotném centru Amsterdamu, aristokracie z něho udělalo centrum moci, kde se nachází soudní dvůr, Nový kostel nebo burza. Odehrávali se zde důležité historické události, dnes se stal pro Nizozemce místem oslav, ale i protestů.

Královský palác – Významná historická stavba, kde sídlili nizozemští  monarchové, dnes fungující jako magistrát. Celá stavba leží na 13 659 sloupech, je zdobena Rembrandtovými děli. Pro veřejnost je samozřejmě otevřen, pořádají se zde prohlídky s průvodcem, za kterou zaplatíte 4,3 Euro.

Begijnhof – Symbol nizozemské architektury ze 14. století, kde se ještě dnes ukrývá klášter. Prohlídka pro veřejnost je navíc zdarma.

Brusírny diamantů – Seznámíte se s legendárním nizozemským obchodem s diamanty, který  zmařila až druhá světová válka, kde zemřela většina židovských brusičů v koncentračních táborech. Pro veřejnost je přístupná brusírna Gassan diamonds.

Čtvrt červených luceren – Velmi kontroverzní turistické lákadlo, kde se nacházejí sexshopy, prostitutky ve výlohách a bary. Nemusíte se bát o bezpečnost, o kterou se starají všudypřítomní policisté nebo bodyguardi. Je zde však zakázáno fotit, takže pokud nechcete nějaké nepříjemnosti, svůj fotoaparát nechte na hotelu.