Alicante

Alicante

18.10.2013 11:43 - stát:

…to je ráj

Španělsko má v každém případě co nabídnout. Ceny jsou poněkud vyšší. Ale samozřejmě na úkor pohodlnosti, kterou bez potíží dokáže nabídnout. Dovolená ve Španělsku může být příjemnou vzpomínkou. Nemůže sice nabídnout tak početnou soustavu historických památek, jako například Turecko, zato se pyšní řadou světových unikátů, které v jiných zemích nemáte šanci naleznout. Kdo hledá, určitě si to svoje najde. Pyrenejský poloostrov byl totiž od pradávna obýván muslimy, později židy a nakonec křesťany. Ti Španělsko měli jako jednu z nejdůležitějších křesťanských bašt a také je to díky historickým památkám dobře znát.


Jedinečná kultura

Kladete si otázku: Proč vlastně strávit dovolenou ve Španělsku? Důvodů je hned několik. Především jedinečná kultura. Vězte, že co naleznete ve Španělsku, jen tak někde neobjevíte. Španělská provincie Alicante je lákavá zejména kvůli teplotám k pobytům u moře téměř celoročním. Sezóna zde začíná již v dubnu a zakončuje ji až začátek prosince. Přímo do Alicante létá mnoho nízkonákladových leteckých společností, mimo jiné i z Prahy a Brna (Ryan Air), a proto Vás doprava vyjde finančně hodně příznivě.

Procházet se krásnou písečnou pláží v Benidormu a těšit se z působivých výhledů na opalující se mladé ženy nebo svalnaté muže ve Vás na místě vzbudí nejspíše zklamání. Místní pláže víceméně obsazují povětšinou lidé staršího data narození a převládat začínají také v největší sezoně. Zvyšuje se počet aktivních a zajištěných penzistů.

Namísto hlučných diskoték tu uvidíte decentní restaurace, místo půjčoven kol půjčovny elektronických vozítek různých druhů, více možností plážového ležení ve stínu palem a slunečníků,…

Možnosti ubytování

Mimo hotelů se zde hodně rozrůstají také apartmánové domy, uzpůsobené k nákupu „letního“ bytu. Častým přivýdělkem místních rodin bývá pronájem domů. Nájem se pohybuje kolem 30 tisíc korun měsíčně. Nevýhodou samostatných domů je často větší vzdálenost od moře, první řady již obsadily hotely a zmíněné apartmány. Z domků se tak často na pláž musí dojíždět i autem, a tedy se hodí pro motorizované návštěvníky prosluněné destinace. Pronajmout si auto na celou dobu pobytu by totiž vyšlo poměrně draho.

Alicante je taktéž atraktivní destinace pro dovolenou s dětmi. Zaleťte si tam a přesvědčte se sami.