Wind Jet

14.10.2013 12:24 - kategorie:

Wind Jet je italská nízkonákladová letecká společnost, která má svou základnu na jihu Itálie a to konkrétně v Catanii. Společnost byla založena roku 2003 s cílem zajistit domácí a mezinárodní lety. K tomu využívá zejména letiště v Boloni Forli a v Palermu. Vyjma pravidelných letů, nabízí tato aerolinka i charterové lety.

V roce 2010 se letecká flotila společnosti Wind Jet skládala z 11 letadel. Wind Jet spadá pod italskou společnost Finaria Group. Firma nabízí mezinárodní spojení do 34 destinací. Letka společnosti se skládá z 8 Airbusů 320 a 5 Airbusů 319 a dvou letadel Piaggio P180.

Wind Jet od 29. března zahájila společnost přímé letecké spojení mezi letištěm Praha Ruzyně a Rimini, který má nahradit starý spoj Praha – Forli. Tato linka bude létat 2x týdně a to v úterý a v pátek. Firma pro tuto trasu vyčlenila stroj Airbus A320 s kapacitou 180 cestujících. Nejen díky této lince otevírá svou novou základnu právě na letišti v Rimini, odkud budou odbavováni cestující do 12 různých evropských destinaci.

EVROPA: Kodaň (CPH), Lyon (LYS), Paříž (CDG), Milán (BGY), Milán (LIN), Benátky (VCE), Turín (TRN), Verona (VRN), Praha (PRG), Berlin (TXL), Moskva (DME), Bukurešť (OTP), Samara (KUF), Barcelona (BCN), Kyjev (KBP)

IATA kód: IV

Internetová adresa: http://w4.volawindjet.it

Adresa:
Windjet Spa
Baglio della
Sementa SP 69/II
95121 Passo
Martino
Catania
Italy