Vueling

14.10.2013 12:23 - kategorie:

Vueling je španělská nízkonákladová letecká společnost sídlící v největším katalánském městě Barceloně. Tato letecká společnost byla založena v roce 2004 a na svém začátku nabízela pouhé 4 linky. Dnes již Vueling zajištuje domácí i mezinárodní lety do nejrůznějších evropských destinací.

Svou základnu mají stejně jako své sídlo v Barceloně. Dalšími základnami jsou Madrid, Seville a nejnověji Paříž. Velkého úspěchu se společnost dočkala v roce 2006, kdy byla vyhlášena třetí nejlepší nízkonákladovou aerolinkou v Evropě.

Pro své nejvěrnější klienty má společnost připravena výhodný zákaznický program nazvaný Punto, ve kterém cestující sbírají body za odlítané kilometry, které později mohou přetavit v lety zadarmo. Opět se jedná o nízkonákladovou společnost, která nenabízí občerstvení zdarma, nýbrž za příplatek je možné si občerstvení dokoupit na palubě letadla. V roce 2010 čítala letecká flotila 35 letadel povětšinou typu Airbus.

Hlavním konkurentem Vuelingu je ještě mladší přepravce Clickair se kterým se přetahuje o nejlevnějšího nízkonákladového přepravce v rámci španělského trhu. V současnosti se připravuje nová základna ve francouzkém městě Touluse a následovat by měl nizozemský Amsterodam. Obě tyto základny by měli být v provozu již tento rok. Společnost v roce 2011 plánuje ještě nákup 9 nových letadel typu Airbus, konkrétně 6 Airbusů A320 a 3 A319.

V letošním roce bude budou ještě přidány destinace jako Varšava a Bukurešť.

EVROPA:Londýn (LHR), Bukurešť (OTP), Paříž (ORY), Paříž (CDG), Benátky (VCE), Milán (MXP), Verona (VRN), Řím (FCO), Brusel (BRU), Madrid (MAD), Barcelona (BCN), Tenerife (TFN), La Valleta (MLA)
ASIE: Tel Aviv (TLV)
AFRIKA: Marrákeš (RAK)

IATA kód: VY

Internetová adresa: http://www.vueling.com

Adresa:
Vueling Airlines S.A.
Parque de Negecios Mas Blau II
Pla de I´Estany, 5
El Prat De Llobregat
Barcelona 08820
Spain