TUIfly

14.10.2013 12:22 - kategorie:

Společnost TUIfly vznikla díky spojení dvou ryze charterových společností a to Hapaq-Lloyd Flug a Hapaq-Lloyd Express. Od roku 2007 se společnosti prezentují pod společnou značkou TUIfly. Co se týče německého trhu je společnost TUIfly třetí největší leteckou společností a to hned za dopravci jakými jsou gigant Lufthansa a Air Berlin. Díky tomuto sloučení došlo k tomu, že s TUIfly můžeme cestovat napříč takřka po celé Evropě a to včetně nejčastějších dovolenkových destinací jako například Kanárské ostrovy. Cestovat ovšem lze i na sever Afriky (Maroko, Tunisko, Egypt).

TUIfly nabízí své letenky za velmi nízké ceny. V roce 2007 se daly letenky koupit dokonce za pouhé jedno EURO včetně všech letištních poplatků. Podobnou politiku vyznával třeba Sky Europe, ovšem ten již zkrachoval, což jak se zdá u TUIfly zatím rozhodně nehrozí. Nevýhodou ovšem je, že si pro levné letenky od této společnosti musíte zajet na letiště do Německa.

Letecká společnost je velmi úzce spjata s cestovní kanceláří TUI Travel PLC a 27. března 2009 podepsala společnost strategickou smlouvu s Air Berlin, když si obě společnosti vyměnili 20% podílu svých společností. Svou základnu má společnost na berlínském letišti Tegel. Další základny má ve Stuttgartu a na letišti v Memmingenu.

Ročně tuto společnost využije pro své cesty na 10,5 milionu cestujících. Flotilu společnosti tvoří 43 letounů s průměrným stářím 7,4 let, jedná se hlavně o letadla značky Boeing. Se společností TUIfly se můžete podívat do 75 destinací po celé Evropě a jak bylo výše uvedeno, tak i do Afriky.

EVROPA: Berlín – Berlin Tegel (TXL), Hamburk – Hamburg Lübeck (LBC), Hannover (HAJ), Norimberk (NUE), Faro (FAO), Korfu (CFU), Rhodos (RHO), Jerez (XRY), Menorca (MAH), Tenerife – Tenerife South (TFS), Basilej – Basel Mulhouse Freiburg (BSL), Londýn – London Heathrow (LHR)
OSTATNÍ: Hurghada (HRG), Luxor (LXR), Boa Vista (BVC), Agadir (AGA)Dubaj (DXB), Monastir (MIR), Dalaman (DLM)

IATA kód: X3
Internetová adresa: http://www.tuifly.com
Adresa:
Hapag-Lloyd Express GmbH
Benkendorffstr. 22 B
D-30855 Langenhagen
Germany