Transavia

14.10.2013 12:22 - kategorie:

Společnost Transavia fungovala dříve pod značkou Transavia Airlines CV. Jedná se holandskou nízkonákladovou společnost, která se obchodně chová zcela nezávisle a to naproti svému vlastníkovi Air France-KLM. Jak vidno, tato spolupráce v této formě prozatím funguje velmi dobře.

Svou základnu má společnost na letišti v Amsterodamském letišti Schophol. Dalšími základnami jsou letiště ve městech Rotterdam, Eindhoven a dánská Kodaň. Od 21. Dubna 2011 začala tato společnost létat 4x do týdne právě mezi Prahou a Rotterdamem. Konkrétně je to úterý, čtvrtek, pátek a neděle. Společnost tak reagovala na zvýšený zájem českých pasažérů o tuto zemi. Rotterdam se tak stal třetím holandským městem po Amsterodamu a Eindhovenu kam přistávají letadla z Ruzyně.

Společnost datuje svůj začátek v roce 1996. Od té doby byl název společnosti několikrát měněn až do dnešní podoby. Zajímavostí je, že firma Boeing má exkluzivitu na dodávání letadel pro tuto společnost. Společnost má v několika modifikacích letouny 737 a 757, které využívají na krátké a středně dlouhé tratě. Flotila se pak skládá z 29 letadel. Opět jako u všech nízkonákladových společností je občerstvení zadarmo pasé, je možné si ho dokoupit během letu.

EVROPA: Reykjavík (KEF), Istanbul (SAW), Salzburg (SZG), Barcelona (BCN), Girona (GRO), Madrid (MAD), Tenerife (TFS), Seville (SVQ), Benátky (TSF), Milán (MXP), Řím (FCO), Benátky (VCE)
ASIE: Bodrum (BJV), Izmir (ADB)
AFRIKA: Džerba (DJE), Marrakéš (RAK), Hurghada (HRG)

IATA kód: HV

Internetová adresa: http://www.transavia.com

Adresa:
Head Office transavia.com
P.O. Box 7777
1118 ZM Schiphol Airport
Netherlands