Tiger Airways

14.10.2013 12:21 - kategorie:

Tiger Airways byla jako nízkonákladová společnost založena 12. Prosince roku 2003 a prodej letenek byl zahájen v létě roku 2004 v době kdy nebyla zrovna příznivá doba pro letecký průmysl v důsledku velkého zdražení pohonných hmot, což ovšem společnost přežila.

V roce 2005 vydala společnost informaci o tom,že v prvním roce své činnosti přepravila přes 500 tisíc cestujících a odbavila na 5 tisíc letů. Zajímavostí je i to, že jako první singapurský dopravce má povolení čínských úřadů k provozu na tamních letištích.

Tiger Airways je nízkonákladová letecká společnost sídlící na letišti v Singapuru – Changi. Další základnu má u protinožců v Australském Melbourne. Společnost Tiger Airways byla založena v roce 2003 a v současné době je vůbec největší nízkonákladovou leteckou společností v Singapuru.

Zajišťuje mezinárodní lety do turisticky atraktivních destinací jako je Thajsko, Malajsie a dalších. Velmi důležitým dopravcem je tato společnost i pro Australský trh. V roce 2010 disponovala společnost 18 letadly na kterých neposkytovala občerstvení zdarma, pouze za příplatek, ale v zhledem k tomu, že se jedná o nízkonákladovou společnost, to není nic neobvyklého.

AUSTRÁLIE: Alice Springs (ASP), Melbourne (MEL), Sydney (SYD)
ASIE: Jakarta (CGK), Tchaj-pej (TPE), Singapur (SIN), Bangkok (BKK)

IATA kód: TR

Internetová adresa: http://www.tigerairways.com

Adresa:
International Flights
Commercial Services Department
Tiger Airways Pte Ltd
Changi Airport Post Office
PO Box 82
Singapore 918143