Smart Wings

14.10.2013 12:20 - kategorie:

V roce 2004 na pražské Ruzyni vznikla nová nízkonákladová společnost Smart Wings, což je obchodní značka již zajeté společnosti Travel Service a.s. Smart Wings zajišťuje pravidelné, ale i charterové lety do evropských destinací a také pár letů na Blízký východ. V roce 2010 společnost disponuje flotilou o velikosti 16 Boeingů.

Společnost má svou základnu na letišti Praha – Ruzyně a v Maďarsku, kde ji jako základna slouží letiště v Budapešti – Ferihegy. V České republice využívá ještě služeb letišť v Brně a Ostravě. Co se letadel týče, již výše bylo uvedeno, že společnost disponuje 16 Boeingy a to 12x Boeing 737-800, 2x Boeing 737-500 a 2x Cessna 680. Nově byly pořízeny 4 Airbus A320. Pravidelné kontroly letadel provádějí renovovaní technici z Lufthansy, takže o bezpečnost by mělo být postaráno do největšího detailu.

SmartWings je jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejí společností ve střední a východní Evropě. V roce 2010 využilo služeb společnosti SmartWings více než 2,5 milionu cestujících a to nejen v České republice, ale také v Maďarsku, Polsku a na Slovensku, kde má SmartWings svou dceřinou společnost.

Společnost má velké plány, které zahrnují stát se jedničkou na evropském trhu v kategorii nízkonákladových společností s co nejvyšším podílem cestujících na trhu. Denně může společnost odbavit až 80 letů.

EVROPA: Burgas (BOJ), Varna (VAR), Brno (BRQ), Praha – Praha Ruzyně (PRG), Split (SPU), Paríž – Paris Beauvais (BVA), Cork (ORK), Bratislava (BTS), Barcelona (BCN), Ibiza (IBZ), Valencia (VLC)
OSTATNÍ: Tel Aviv (TLV), Antalya (AYT)

IATA kód: QS
Internetová adresa: http://www.smartwings.net/
Adresa:
Smart Wings
K letišti 1068/30160 08
Praha 6
Czech Republic