Počasí ve Španělsku

Počasí ve Španělsku

28.4.2014 14:03 - kategorie:

Chystáte se do Španělska a nevíte, jaké Vás čekají teploty? Máme pro Vás připravených pár rad a tipů na stránky, kde můžete sledovat nejaktuálnější předpovědi počasí.
Při cestě do Španělska každého samozřejmě zajímá jaká je aktuálně, respektive, jaká bude teplota vzduchu. Neméně zajímavou informací je ale i teplota vody, která se může výrazně v návaznosti na letovisko měnit.

Teplota vzduchu ve Španělsku

Jelikož je Španělsko poměrně rozlehlou zemí, mohou být teplotní rozdíly v jednotlivých turistických střediscích značně odlišné. Pro porovnání jsme si vybrali 3 největší střediska, kam míří turisté z Čech – Costa Brava (Lloret de Mar), Costa del Sol (Malaga) a Kanárské ostrovy (Las Palmas).
Už na první pohled je patrný rozdíl mezi teplotami na pobřežích a na ostrovních Kanárských ostrovech. Pokud máte rádi opravdové teplo, vyrazte na jih Španělska, pokud máte radši příjemnější teploty, vyrazte třeba na Kanárské ostrovy nebo Baleáry. I vnímání teploty může být v různých částech Španělska odlišné – na vině je jak vlhkost vzduchu tak rychlost a směr větrů.
Za teplými slunečnými dny můžete vyrazit do Španělska od června do září, na Kanárských ostrovech si můžete užívat příjemných teplot i začátkem zimy.

teplota

teplota graf
Zdroj dat: wunderground.com, wikipedia.org

Pro zjištění aktuální teploty, sezónních průměrů a předpovědi ve Španělsku můžete využít celosvětový server wunderground.com nebo regionální eltiempo.es

Teplota vody ve Španělsku

Aktuální a průměrné teploty vody v jednotlivých letoviscích naleznete na užitečném serveru SeaTemperatures. Dostupných je téměř 200 měřících stanic po celém Španělsku. Pokud porovnáme opět naše 3 vybrané stanice, je jasné, že na Kanárech vlezete do vody asi celoročně, zatímco na Costa Bravě a Costa del Sol (Malaga) se můžete začít koupat nejdříve v květnu.
teplota vody
Zdroj dat: seatemperatures.com