©

Norwegian Air Shuttle

14.10.2013 12:17 - kategorie:

Norwegian Air Shuttle je norská nízkonákladová letecká společnost, která byla založena v roce 1993. Co se týče letecké dopravy je známa hlavně pod zkráceným názvem Norwegian Air.

Historie je poněkud delší, neboť společnost pod názvem Busy Bee začala létat již v roce 1963 a až o několik let později se v rámci úspor stala společností zaměřující se na low část aerolinie.

Domovskou základnou společnosti Norwegian Air je letiště v oslu – Gardermoen, odkud se Boeingy 737 vydávájí hlavně na vnitrostátní trasy včetně několika norských ostrovů. Jinak tato společnost samozřejmě lítá po celé Evropě. Ve svém rejstříku má více než 80 evropských destinací. Další základny má na letištích v norských městech Bergenu, Stavangeru, Trondheimu, Osluv v polské Varšavě a švédském Stockholmu.

V roce 2010 disponovala společnost vzdušnou flotilou o 52 letadlech různých typů. Pravidelní cestující s touto značkou mají k dispozici věrnostní program Norwegian Reward. V roce 2009 přepravila společnost více než 10 milionů cestujích. Norské aerolinky nejsou členem žádným členem  některého z leteckých uskupení.

Norwegian Air Shuttle jsou druhé největší skandinávské aerolinky a co se týče nízkonákladových leteckých společností jedná se o 4 největší aerolinky v rámci celé Evropy. Zajímavé jsou i možnosti cestování s dětmi.

EVROPA: Oslo (OSL), Londýn (LGW), Londýn (STN), Karslruhe (FKB), Berlín (TXL), Berlín (SXF), Duseldorf (DUS), Frankfurt (FRA), Hamburk (HAM), Řím (FCO), ASIE: Tel Aviv (TLV), Dubai (DXB)
AFRIKA: Marrákeš (RAK)

IATA kód: DY

Internetová adresa: http://norwegian.com

Adresa:
Norwegian Air Shuttle ASA
Oksenoyvein 3
Postboks 115
1330 Fonebu
Norway