Iceland Express

14.10.2013 12:15 - kategorie:

Iceland Express je islandským nízkonákladovým přepravcem působícím v hlavím městě Islandu v Reykjaviku. Společnost byla založena v roce 2002, ovšem první letadla vzlétla až rok na to. Vůbec první obsluhovanou destinací této společnosti byl anglický Londýn. Poté následovala celá řada evropských destinací.

Do budoucna počítají v Island express s rozšířením svých služeb i mimo evropský kontinent a to konkrétně na území Spojených států Amerických. Konkrétně do New Yorku, Orlanda a Winnipegu v Kanadě. Svou základnu má tento islandský přepravce na mezinárodním letišti v Keflavíku, což je město ležící nedaleko hlavního města Reykjavíku.

Společnost má ve svém držení několik letadel Boeing 757 a MD 90, se kterými jsou schopni obsluhovat spoje do Německa, Anglie, Francie, Španělska, Dánska nebo Norska. V minulých letech byl Island pro cestující poměrně drahou záležitostí, neboť jako letová destinace vyšel Island velmi draho také i díky tomu, že spojů na tento ostrov nebylo mnoho. S nástupem právě Island Express došlo ke změně. Počet letů se rapidně navýšil a letenky šly také značně s cenou dolů.  Navíc cena se snížila i díky společnosti Germanwings, která taktéž vstoupila na islandský trh.

Podle islandského časopisu Tourism Board došlo k růstu cestovního turismu na Islandu díky společnosti Island Express o úctyhodných 150%. Společnost také nabízí celosezónní letenky. V roce 2010 měla společnost ve svém rejstříku 22 destinací po Evropě

EVROPA: Frankfurt – Hahn (HHN), Boloňa (BLQ), Keflavik (KEF), Paříž (CDG), Aalborg (AAL), Kodaň (CPH), Alicante (ALC), Barcelona (BCN), Basilej (BSL), Londýn (LGW), Stockholm (ARN), Oslo (OSL)
AMERIKA: New York (EWR), Orlando (SFB), Chicago (ORD), Boston (BOS)

IATA kód: HW

Internetová adresa: http://www.icelandexpress.com

Adresa:
Iceland Express
Efstalandi 26
IS-108 Reykjavik
Iceland