Hotely Maďarsko

15.10.2013 10:54 - kategorie:

Penzion Forrás

Penzion se nachází v městečku Harkány na jihovýchodním konci Maďarska. Leží přibližně 200m od zdejších léčebných lázní. Penzion disponuje vlastním parkovištěm bez poplatků a za příplatek je možné vyžádat i uzamykatelnou garáž.

V penzionu nalezneme pokoje po dvou lůžkách s možností přistýlek, televizí, ledničkou, vlastní koupelnou se sprchovým koutem, záchod. Pokoje s balkóny nalezneme pouze v prvním patře a často je nutné je rezervovat dopředu. V ostatních pokojích je možnost připlatit si klimatizaci.
Penzion má vlastní venkovní restauraci s dětským koutkem.

Okolí:

Městečko Harkány ve kterém penzion leží, se nalézá asi 15km od státních hranic, v údolí kolem dokola osazeného vinou révou. Turisté se sem rádi vracejí nejenom kvůli stálému klimatu, ale hlavně díky léčivým účinkům zdejšího proslulého termálnímu pramenu.

Zdejší voda obsahuje velké množství sulfidů a fluoridů, díky čemuž pomáhá při léčbě nemocí souvisejících s pohybovým ústrojím a také při rehabilitaci průrazných zlomenin. Doporučená doba pobytu ve zdejší léčebné vodě je do 20 minut s následným odpočinkem.

Lázně Harkány:

Lázeňský areál Harkány se rozkládá na rozloze bez mála 1, 4km2 a naleznete ho přímo v centru Harkán a jedná se o skvost mezi zdejšími Maďarskými lázněmi. Ve dvou částech areálu (léčebné a rekreační) nalezneme venkovní, ale i kryté bazény s teplotami od 25 – 37°C.

V léčebném domě, ležícím uvnitř areálu máte možnost objednat si speciální léčebné procedury jako například parní lázně, různé druhy masáží, vířivky a nebo třeba elektroléčbu.

Děti se mohou vyřádit na místním dětském hřišti nebo tobogánu a dospělí jistě ocení místní samoobslužnou restauraci.

Ceny se zde pohybují okolo 130 Kč za osobu na den a děti do 14 let je možné do léčebné časti pouze s lékařským doporučením.

Přibližný ceník:

Osoba za den se snídaní (v Kč):

Termíny 2 lůžkový pokoj přistýlka dítě do 3 let dítě 3-12 let  na přistýlce
16. 10. – 30. 4 470,- 295,- zdarma 285,-
5 – 15.10 485,- 395,- zdarma 330,-