Hotely Dublin

15.10.2013 10:39 - kategorie:

Isaacs Hostel

Tento hostel byl roku 2010 zvolen jako vůbec nejlepší nezávislý hostel v celém Dublinu. Budova stojí v 200 let staré vinotéce jen kousek od hlavního autobusového nádraží. Přátelské, bezpečné a dobře zásobené ubytování sklízí mnoho hladných hodnocení od cestovatelů.

Jestli se vám z hostelu bude poté vůbec chtít vrátit domů, můžete potom vyprávět, že jste přespali ve vůbec nejslavnějším původním Dublinském hostelu. Isaacs je ideálním místem pro setkání s ostatními turisty s pobytem v centru při zachování velmi nízkých nákladů. Naleznete zde více postelové ubytovací koleje.

Po nedávné rekonstrukci hostel dokáže poskytnout veškeré vybavení pro lidi cestující jen tak na lehko. K dispozici vám bude:

 • Zdejší slavná hostelová pivní zahrada s největšími sklenicemi v Dublinu.
 • Wi-Fi připojení zdarma
 • Sauna zdarma
 • Organizované túry zdarma
 • Živá hudbu zdarma
 • Prádelna
 • Playstation ™, DVD, kulečník, stolní tenis

Chcete zůstat poblíž centru? S hostelem Isaacs to snad už více ani není možné:

 • Přímý autobus jedoucí z letiště v Dublinu. Linka číslo 747 se sem dostanete za pouhých 25 minut.
 • Naproti hostelu naleznete centrální autobusové nádraží (Busaras)
 • Pouhých 200 metrů k vlakovému nádraží Connolly, 20 metrů na vlakové nádraží Luas
 • Jen 500 metrů od O’Connell Street
 • Pěšky od hostelu se dostanete do zdejší O2 Arény nebo na stadión Croke Park, na stadión Aviva jsou to pak jen 3 zastávky autobusem
 • Všechny turistické, restaurace, bary a obchody včetně Trinity College a Temple Bar naleznete asi 5 – 10 minut chůze od budovy hostelu

Těšit se také můžete na pravidelné akce zdarma, které běží na zdejší ubytovně pro hosty, jako například párty v rytmu Irských tanců, živé koncerty Přímo v areálu hostelu, úžasné barbecue, denní pěší výlety, filmové večery, turnaje v pokru a mnoho další zábavy i mimo oblast hostelu.

Žádné „večerky“, recepce je k dispozici 24 hodin denně.

Zdejší kavárna poskytuje mnoho mimo dobré kávy také chutná a levná domácí jídla.

U zdejšího přátelského personálu můžete získat spoustu skvělých tipů, abyste si vaši návštěvu Dublinu co možná nejvíce užili. Je zde také možnost si přímo zde zakoupit vstupenky na nejlepší okolní akce a výlety.

Přibližný Ceník:

Cena za osobu na noc kontinentální snídaně jsou zdarma.

Typ pokoje Cena
2 lůžka soukromý 42,84 $
4 lůžka sdílený 23,64 $
6 lůžek sdílený (ženy) 22,16 $
6 lůžek sdílený (muži) 22,16 $
6 lůžka sdílený 22,16 $
8 lůžek sdílený 20,68 $
8 lůžek sdílený (ženy) 20,68 $
8 lůžek sdílený (muži) 20,68 $
10 lůžek sdílený 20,68 $
14 lůžek sdílený 18,47 $
14 lůžek sdílený (ženy) 20,68 $
16 lůžek sdílený 18,47 $

 

Okolí:

Croke Park

Fotbalový stadion Croke Park leží v irském Dublinu. Je to hlavní městský stadión a sídlo zdejší Gaelské Atletické Asociace (GAA), což je největší irská sportovní organizace. Stadion stojí v centru města, 15 minut chůze od hlavní dopravní tepny O’Conell Street.

Od roku 1884 byl využívám zejména asociací GAA, která zde pořádala gaelské hry. Nejpozoruhodnější celoroční fotbalové finále seniorů. Odehrávají se zde i hudební koncerty od předních hudebních umělců. Během rekonstrukce stadiónu Lansdowne Road zde nalezla své útočiště Irská národní unie pro rugby a různé fotbalové týmy.

Smithfield

Oblast v severní části Dublinu. Jeho centrálním bodem je náměstí, dříve veřejný trh, jemuž se dnes říká Smithfiels Plaza.

Místní pozoruhodné památky tvoří dozrálá Jamesonova destilovaná whisky a zdejší rozhledna. Oblast mívala sezónní kluziště, které zde bývalo každým rokem od začátku listopadu do ledna. Od roku 2010 se ale z neznámých důvodů už nezřizuje.

Dominantu města tvoří 67 metrů vysoký komín, jenž se dnes využívá jako městská rozhledna. Pokud stojíte o pohled na Dublin, z ptačí perspektivy se určitě vyplatí výlet právě do Smithfieldu.