German Wings

14.10.2013 12:13 - kategorie:

V roce 1997 vznikla aerolinka Eurowing, která působí, až do roku 2002 kdy mění název na GermanWings, tato nízkonákladová letecká společnost má sídlo v německém Kolíně nad Rýnem a spadá pod letecký přepravní koncern Lufthansa. GermanWings má také speciální program pro stálé zákazníky a tím je Boomerang Club, který je spjatý s mnoha výhodami. GermanWings měla v roce 2008 letku o velikosti 29 letadel a jako většina evropských společností i GermanWings využívá především služeb Airbusů.

Svou základnu rozložila tato nízkonákladová společnost na letiště v Kolíně nad Rýnem. Jako vůbec jedna z prvních společností začala tato aerolinka létat i do méně běžných destinací jako například do Moskvy, Makedonského Skopje nebo Tirani v Albánii, což se nakonec ukázalo jako prozíravý krok společnosti.

Od roku 2002, kdy se společnost přejmenovala začala fungovat i letišti Praha – Ruzyně, odtud se můžete pohodlně dopravit právě na domovské letiště  GermanWings do Kolína. Další základnou pro společnost GermanWings je letiště ve Stuttgartu, Berlíně-Schonefeld, Hamburgu nebo v Dortmundu.

Společnost se také může pochlubit 50 miliony přepravených osob za 8 a půl roku svých služeb. GermanWings nastavila v oblasti nízkonákladových společností několik standardů, ale hlavně dokázala to, že létat může takřka kdokoliv za velmi rozumnou cenu. GermnaWings zaměstnává na 1300 zaměstnanců.

Nákupem letadel typu Airbus A319, což je jedno z nejmodernějších letadel na trhu se společnost zavázala, že chce poskytovat co nejkomfortnější prostředí za dostupnou cenu a být tak vždy krok před konkurencí.

EVROPA: Tirana (TIA), Sofie (SOF), Praha – Praha Ruzyně (PRG), Dubrovník (DBV), Přiština (PRN), Budapešť (BUD), Skopje (SKP), Berlín – Berlin Schonefeld (SXF), Korfu (CFU), Rhodos (RHO, Vnukovo (VKO), Barcelona (BCN), Madrid – Madrid Barajas (MAD)
OSTATNÍ: Tel Aviv (TLV), Antalya (AYT), Izmir (ADB)

IATA kód: 4U

Internetová adresa: http://www.germanwings.com

Adresa:
Germanwings
Abtuilung Kundeservice
Flugplatz 21
D-44319
Dortmund
Germany