Dovolená v Řecku

Dovolená v Řecku 2014

2.7.2014 12:37 - kategorie:

Chystáte se letos na dovolenou do Řecka? Máme pro Vás několik tipů a zajímavostí, které Vám mohou zpříjemnit a zjednodušit cestu.

Řecko leží na úrovni Turecka, jižní Itálie a Španělska. Na příjemné teploty se tak můžete těšit od června do října. Záleží ale samozřejmě na poloze letoviska. Především na poloostrově Chalkidiki, a severnějších ostrovech se nedočkáte v pozdějších termínech tak vyhřátého moře jako třeba na Rhodosu, Kosu nebo Krétě.

Rhodos

Pokud nemáte rádi přeplněné pláže a chcete se vyhnout přeplněnému leteckému provozu, který Váš let může značně prodloužit, zvolte pozdní dovolenou na Rhodosu. Rhodos totiž leží těsně u tureckých hranic a tak si můžete příjemné teploty jak vzduchu, tak moře užívat až do konce října. Letoviska Rhodosu jsou rovněž doporučována jako ideální destinace pro dovolenou s dětmi.

Kréta

Kréta je největším řeckým dovolenkovým ostrovem a proto na něj ročně míří tisíce Čechů. Stejně jako na Rhodosu zde můžete dlouho po ukončení letních prázdnit očekávat příjemné teploty ke koupání. Průměrná teplota na Krétě totiž dosahuje v září téměř stejných hodnot jako v červenci a srpnu.

Mykonos

Pokud nehledáte pouze odpočinek a chcete si užít také rozjeté párty, zvolte jako destinaci pro svou dovolenou Mykonos. Postupem času se v jižních státech rozvinuly tři hlavní střediska zábavy – notoricky známá španělská Ibiza, party proslulý ostrov Pag, ke kterým přibyl právě Mykonos.

Dovolená v Řecku s all inclusive

Mezi nejoblíbenější přímořské destinace Čechů patří Itálie, Chorvatsko, Španělsko a Řecko. Zatímco v Itálii a Chorvatsku byste all-in ubytování hledali těžko a pokud byste našli, tak za výrazně přemrštenou cenu, ve Španělsku a Řecku se tento typ stravování stal standardem.
V ceně all inclusive v Řecku máte obvykle zahrnutou snídaní zahrnující jak studené, tak teplé pokrmy, oběd a večeři, které společně nabízí výběr rozmanitých druhů pokrmů z mas, těstovin, místních specialit nebo zeleninových salátů, tak neomezenou konzumaci alkoholických i nealkholických nápojů v průběhu dne.

Vybrané all inclusive dovolené v Řecku rezervujte zde.

Do Řecka letecky i autobusem

Samozřejmě nejrychlejším a nejpohodlnějším spojením do Řecka je letecká doprava. Především Smartwings nabízí na celou letní sezónu nepřeberné množství jak pevninských, tak ostrovních destinací. Pokud však neradi létáte, jsou vypravovány i autobusy. V takovém případě však volte pouze severnější destinace – i u nich totiž musíte počítat s cestou ke 20 hodinám jízdy.

Řecko a last minute

Suveréně nejlepší nabídky jsou nabízeny do Řecka v tarifech last-minute. Zatímco do jiných destinací cena těchto nabídek neklesá s all inclusive ubytováním pod 9 000 Kč, na letecké last minute pobyty do Řecka jsou nabízeny i na hranici 6 000 Kč.

Pro last minute nabídky sledujte tento odkaz.