CouchSurfing

23.4.2014 14:14 - kategorie:

Chcete vyrazit na cesty ale nechce se Vám platit zbytečně velké peníze za ubytování? Vyzkoušejte CouchSurfing.
Jedna se o poměrně rozšířenou internetovou službu bezplatného ubytování, která je oblíbená především v Americe a Evropě. Své ubytování však naleznete bezplatně i v Africe, Asii nebo Austrálii. K dnešnímu dni CouchSurfing využívá více jak 7 000 000 uživatelů.

Jak funguje CouchSurfing

V první řadě si každý uživatel vytvoří bezplatnou rezervaci na stránkách couchsurfing.com. Při rezervaci vyplníte základní údaje o své osobě, můžete provést také přihlášení pomocí Facebooku.
V principu služba funguje jako nabídka volných míst k přespání, odtud také název „couch“ tedy gauč. Jako uživatel si můžete vybrat, zdali chcete u někoho přespat, případně se stát hostitelem a nabídnout své volné místo ostatním uživatelům.

Hledám ubytování

Pokud hledáte ubytování jednoduše si vyberete z nabízených volných kapacit v zadaných termínech. Pro jednotlivé oblasti jsou zavedeny konverzace, ve kterých se můžete rovnou zeptat i na volné kapacity. Každý uživatel může získat několik stupňů důvěryhodnosti – ověření platby kartou nebo zaslání dopisu. Dalším velmi důležitým aspektem bezpečnosti jsou recenze na uživatele, kteří poskytují ubytování.

Nabízím ubytování

Pokud chcete ve svém příbytku ubytovat nějakého cestovatele, jednoduše vyplníte základní údaje o Vašem ubytování. Podobně jako jsou hodnoceni uživatelé nabízející ubytování, jsou hodnoceni i návštěvníci. Máte tedy možnost si o osobě, kterou chcete ubytovat předem přečíst recenze, případně si prohlédnout její fotky a další informace.

Služba nabízí i další možnosti jako vytvářet přátelství, zasílat zprávy, které jsou obvyklé pro sociální sítě.