Air Berlin

14.10.2013 11:36 - kategorie:

Společnost AirBerlin byla založena již v roce 1978 a dnes je druhou největší aerolinkou v Německu. Pochlubit se může hlavně dvojnásobným vítězstvím o nejlepší nízkonákladovou leteckou společnost v Evropě a navíc dosáhla v roce 2006 titulu nejlepší nízkonákladové společnosti světa.

AirBerlin je německá nízkonákladová společnost, která má své sídlo v hlavní městě Německa v Berlíně. S touto společností se můžete rozletět do více než 120 oblíbených destinací v Americe, Asii, Africe a v Evropě. Společnost je velmi oblíbená u rodin, ovšem hojně využívaná je i lidmi cestujícími jen tak po světě, obchodními cestujícími atd.

Klienti povětšinou kvitují zejména příjemný servis na palubě letadla, ceny a organizovanost tak typickou pro německé firmy. Společnost také nabízí určitou nadstavbu v podobě různých výhod za nalétané kilometry. Program má jméno topbonus. Jako sídlo má společnost letiště pochopitelně v Berlíně a to na letišti Tegel. Další základny má rozesety v Drážďanech, Hamburku, Kolíně nad Rýnem, Hanoveru, Dusseldorfu a Norimberku.

AirBerlin měla v roce 2010 ve své vzdušné flotile 145 letadel, ve které přepravila na 28 milionů cestujících. V současnosti nabývá na důležitosti letiště Palma de Mallorca, odkud Air Berlin provozuje lety do Španělska. AirBerlin navíc díky svým rozsáhlím prostředkům posiluje svůj růst nakupováním konkurentů. V jejich sítích skončily již společnosti Belair, LTU a Niki.

EVROPA: Reykjavík (KEF), Oslo (OSL), Londýn (LGW), Londýn (STN), Karslruhe (FKB), Berlín (TXL), Berlín (SXF), Duseldorf (DUS), Frankfurt (FRA), Hamburk (HAM), Řím (FCO), Milán (MXP), Benátky (VCE), ASIE: Peking (PEK), Ankara (ESB), Bodrum (BJV), Samsun (SZF), Izmir (ADB)

AFRIKA: Džerba (DJE), Marrakéš (RAK), Hurghada (HRG)

JIŽNÍ A STŘEDNÍ AMERIKA: Nassau (NAS), Punta Cana (PUJ), Montego Bay (MBJ), Cancun (CUN)

SEVERNÍ AMERIKA: Vancouver (YVR), Chicago (ORD), Dallas (DFW), Houston (IAH), Orlando (MCO), Seattle (SEA)

IATA kód: AB

Internetová adresa: http://www.airberlin.com

Adresa:
Air Berlin PLC & Co. Luftverkehrs KG
Saatwinkler Damm 42-43
D-13627
Berlin
Germany