Air Baltic

14.10.2013 11:34 - kategorie:

AirBaltic jsou lotyšské národní nízkonákladové aerolinie založené jako akciová společnost již v roce 1995 jako air Baltic a to díky spolupráci se skandinávskými SAS, které dodnes drží velkou část akcií této společnosti. Historicky prvním letadlem vzdušné flotily byl stroj Avro RJ70 a teprve až v roce 2003 začíná společnost provozovat mnohem větší typy letounů a to konkrétně Boeing 737. Rok na to se název společnosti mění na současný airBaltic.

Hlavní základnou společnosti airBaltic je lotyšské mezinárodní letiště nedaleko hlavního města Riga. Se společností se můžete rozletět víceméně do všech významných měst v Evropě. Týká se to jak Evropy západní tak i východní. Jinak se s touto společností můžete vydat do celého světa včetně jižní, střední a severní Ameriky. Z Prahy airBaltic nabízejí přímé spojení do Rigy ve spolupráci se SAS a to cestou přes Kodaň.

V roce 2010 přepravila společnost na 3 miliony cestujících. V současnosti provozují airBaltic přímé lety ze tří hlavních pobaltských států a to z Rigy, Vilniusu a Talinnu. Flotila společnosti se skládá ze 34 letadel a to ze 16 Boeingů, 10 strojů Fokker a 8 letadel Bombardier.

EVROPA: Istanbul (IST), Reykjavík (KEF), Brusel (BRU), Kyjev (KBP), Goteborg (GOT) Kodaň/Malmo (MMX), Berlín (TXL), Halle/Lipsko (LEJ), Hamburk (HAM), Sevilla (SVQ), Barcelona (BCN)
JIŽNÍ A STŘEDNÍ AMERIKA: Buenos Aires (EZE), Kingston (KIN) Port of Spain (POS) ASIE: Tchaj-pje (TPE), Bangkok (BKK), Kuala Lumpur (KUL)

 

IATA kód: BT

Internetová adresa: http://www.airbaltic.com

Adresa:
Customer Relations
airBaltic ADMINISTRATION
RIGA INTERNATIONAL AIRPORT
Marupes pag.
Riga LV-1053
Latvia