Air Asia X

14.10.2013 11:30 - kategorie:

AirAsia je bezesporu největší nízkonákladová letecká společnost Asie se sídlem v Kuala Lumpur v Malajsii. Společnost AirAsia byla založena v roce 1993. Společnost zajišťuje jak domácí tak i mezinárodní lety. Základna se nachází stejně jako sídlo v Kuala Lumpur. Létá se ovšem i z mezinárodních letišť v Kotě a Senai.

Společnost létá do nejrůznějších částí v Malajsii, Thajska a Indonésii, ale také do vybraných světových destinací. Letka AirAsia čítala v roce 2010 88 strojů a v roce 2009 přepravila kolem 20 milionů cestujících. Stejně jako valná většina nízkonákladových společností nenabízí zdarma občerstvení na palubě letadla, ale přirozeně je možné si ho dokoupit. Zajímavostí je určitě i to, že společnost nabízí cestování na dvou úrovních a to ve třídách Economy a Premium Promo.

Co se týče odnože AirAsia X, která tvoří hlavní gró nízkonákladové společnosti. Z Prahy zatím touto společností létat nemůžete, to se má ovšem v blízké budoucnosti změnit, neboť AirAsia o této možnosti již intenzivně jedná a v jejím hledáčku pro východoevropský trh je také Moskva.

Do Asie se s touto společností můžete za velmi výhodné ceny dostat například z Londýna do Kuala Lumpur. Taková letenka nepřesáhne částku 10 tis. Z Kuala Lumpur se poté můžete dostat dále do Číny, Thajska, Laosu, Indonésie, Malajsie, Vietnamu, Kambodže, Austrálie nebo Singapuru.

ASIE: Jakarta (CGK), Tokio (HND), Soul (ICN), Singapur (SIN), Teherán (IKA), Hongkong International (HKG), Tchaj-pej (TPE), Bangkok (BKK), Abů Dhabí (AUH
EVROPA: Paříž (ORY), Londýn (STN)

IATA kód: AK

Internetová adresa: www.airasia.com

Adresa:
Suvarnabhumi International Airport
Departure Hall, 4th Floor,
Room No. T4 – B01/01-04 No. 999
Moo 1
Bangplee
Samutprakarn