Aer Lingus

14.10.2013 11:19 - kategorie:

Aer Lingus je národní letecká společnost Irska. Společnost zajišťuje pravidelné lety do destinací v Evropě, Africe a Severní Americe, a to zejména z Dublinu. Společnost dále létá z letišť v Corku, Belfastu a od dubna 2009 také z Londýna Gatwicku. Aerolinka Aer Lingus má speciální program pro pravidelné cestující Gold Circle Club, ve kterém cestující získávají body a na základě toho výhody a slevy. V roce 2010 má společnost leteckou flotilu o velikosti 44 letadel.

Společnost využívá hlavně letadel Airbus. Po Ryanair je to druhá největší nízkonákladová společnost v Evropě. Společnost má ve svých řadách na 4000 tisíce zaměstnanců a jen v roce 2010 dosáhla tržeb přesahujících 1,2 miliardy korun, což je ve světě nízkonákladových společností jedna ze světlejších výjimek.

Téhož roku se společnosti podařilo přepravit 9,3 milionů cestujících, kteří využili služeb Aer Lingus. Není tedy překvapením, že právě její největší soupeř na poli letecké dopravy Ryanair vlastní 29,4% této společnosti. Dalších 25,4% patří irské vládě. Letos společnost slaví 75. výročí od svého vzniku.

Společnost již byla na pokraji krachu. Chvíli po miléniu řešila jakým směrem z krize ven a vyšlo z toho poměrně prozíravé řešení v přerod v nízkonákladovou společnost, jednání nebyla jednoduchá, hlavně s odbory. Byly zmraženy veškeré platy a náklady byly minimalizovány, s tím že 3800 zaměstnanců bylo nuceno odejít, ovšem tento razantní krok přinesl své ovoce a Lingus se dostal do zisku v letech 2002 – 2010, vyjme ztráty v roce 2004.

V roce 2007 oznámil Aer Lingus tři nové trasy dlouhé vzdálenosti do Spojených států. Přímé lety směřují do Orlanda, San Franciska a Washingtonu. Letecká společnost Aer Lingus se nachází také na letišti v Bostonu (Logan International Airport).

EVROPA: Brusel – Brussels S. Charleroi (CRL), Burgas (BOJ), Praha – Praha Ruzyně (PRG), Dubrovník (DBV), Shannon (SNN), Boloň (BLQ), Milán – Milan Linate (LIN), Düsseldorf (DUS), Hamburk – Hamburg Lübeck (LBC), Amsterdam –Amsterdam Schiphol (AMS), Barcelona (BCN), Londýn – London Gatwick (LGW), OSTATNÍ:Agadir (AGA), Boston (BOS), New York – New York John F. Kennedy (JFK), Izmir (ADB)

IATA kód: EI

Internetová adresa: http://www.aerlingus.com/

Adresa:
Aer Lingus Limited
Head Office Building
Dublin Airport
Ireland