Polsko - Krakow

Poznejte Polsko za pár kaček!

18.12.2013 16:39 - kategorie:

Na výlet po polských městech se můžete vydat s jízdenkami od PolskiBus.com. Připravili jsme pro Vás jednu z možných variant cest. Jsou uváděny ceny jízdenek, kterých je v následujících 2 měsících v nabídce dostatek. Všechny jízdenky lze však v akcích sehnat v tarifu 1 PLN, celý výlet tak můžete absolvovat s jízdenkami za 42 Kč.

Praha – Wroclaw – 15 PLN

Jízdenky do Wroclawi se dají sehnat od 15 PLN, tedy asi 98 Kč. Z Prahy se do Wroclawi dostanete za 5 hodin. Wroclaw je čtvrtým největším polským městem, které má dlouholetou historii. Ve městě naleznete spoustu historických památek. Některé z nich jsou dokonce zařazeny na seznam UNESCO. Ve Wroclawi se konalo roku 2012 také mistrovství světa ve fotbale v roce 2016 se stane Evropským městem kultury.

Wroclaw – Poznaň – 10 PLN

Přesun do Poznaně Vás vyjde asi na 60 Kč a jízda trvá kolem 3 hodin. Poznaň je podle počtu obyvatel o něco menší, než Wroclaw. Je ale hlavním náboženským centrem. Sídlí v něm totiž polské arcibiskupství. Díky této skutečnosti zde naleznete spoustu zajímavých památek.

Poznaň – Varšava – 1 PLN

Z Poznaně se dostanete za 4 hodiny do Varšavy za pouhých 6 Kč. Polské hlavní město obývá v celé aglomeraci až 3 000 000 obyvatel. Najdete zde zajímavé architektonické skvosty jako jsou Královský hrad nebo Palác Kultury. Na své si přijdou také milovníci zábavy, pro které je ve městě v nabídce spoust rozličných aktivit.

Varšava – Krakow – 1 PLN

Za téměř 5 hodin a 6 Kč se dopravíte do nejnavštěvovanějšího města Polska. Krakow nenabízí jen zajímavé historické domy a památky ale i například hrad Wawel, spoustu obchodů a kaváren. V Krakově najdete také spoustu stánků s regionálními specialitami.

Krakow – Katowice – 1 PLN

Za hodinu a čtvrt a dalších 6 Kč se dostanete do Katowic. Podobně jako Ostrava jsou Katowice také hornickým městem. Podobná je tedy i architektura a kultura ve městě. Za návštěvu tak stojí jak prohlídka například Slezského muzea tak třeba kulturního a sportovního centra Spodek, které připomíná UFO.

Katowice – Wroclaw – Praha – 1 PLN + 15 PLN

Zpátky do Česka se můžete dopravit přes Wroclaw do Prahy nebo jet vlakem z Katowic do Ostravy (asi 1,5 hodiny cesty) a odtud využít výhodných nabídek stlačených konkurenčním bojem na trati Ostrava – Praha – ceny začínají již na 137 Kč.