EURO 2012 – oslavte fotbalový svátek výletem do centra …

15.10.2013 15:43 - kategorie:

Jste zapálený fotbalový fanoušek a chcete si naživo užít všechny vypjaté zážitky a situace nadcházejícího mistrovství? Červen, kdy boj o titul mistra Evropy a postup na Konfederační pohár FIFA 2013 započne, se už blíží mílovými kroky, a proto se vyplatí naplánovat si cestu s předstihem. My Vám přinášíme tip, jak se dostat do Wroclavi za pár kaček.

EURO 2012: Polsko a Ukrajina

Evropský fotbalový šampionát se na nás řítí rychlostí vystřeleného míče. Ročník 2012 proběhne na stadionech v Polsku a Ukrajině a první výkop bude k vidění již v pátek 8. 6. 2012. Poslední zápas bude odehrán 1. Července 2012.

Celé EURO 2012 u nás odvysílá Česká televize. Česká reprezentace je přiřazená do skupiny A, společně s Polskem, Ruskem a Řeckem a zápasy se odehrávají 8. 6., 12. 6. a 16. 6.

Pokud zrovna neholdujete gaučingu a chcete zažít proud fotbalové energie na vlastní oči, můžete vyrazit na některý ze zápasů osobně. Lístky na EURO 2012 jsou už v prodeji od prosince, takže pokud máte zájem, je nejvyšší čas. Cena se v základní skupině pohybuje od 30 do 120 Eur.

Wroclaw

Město Wroclaw, kde Česká republika odehraje základní kvalifikační zápasy, je krásné historické a zároveň čtvrté největší polské město.

Metropole, která je zároveň partnerským městem Hradce Králové, nabízí perfektní kombinaci historie, kultury a zábavy. Na nadcházející evropský fotbalový svátek už se pilně připravuje. Poláci se těší zejména na české fanoušky a připravují vysázení květin v barvách jednotlivých účastnických zemí.

Zajímavosti EURA 2012

  • Píseň letošního šampionátu nazpívá čokoládová německo – americká popová kráska Oceana Mahlmann – podle informací však její hit není žádná výhra.
  • V Polsku končí zákaz prodeje alkoholu při společenských a kulturních akcích.
  • České dresy na EURO 2012 budou v typických národních barvách, nicméně bude chybět státní znak.

Jak levně na EURO 2012

Polsko je sice sousední stát České republiky, přesto není snadné najít dobré dopravní spojení. Cesta vlastním autem na šampionát se příliš nedoporučuje, a proto zbývá doprava letadlem, autobusem nebo vlakem.České dráhy vypraví speciální vlaky, počet míst je však omezen a jízdenky je třeba koupit s předstihem. My jsme pro Vás našli výhodnou alternativu v podobě cesty s polským dopravcem Dworzec POLBUS-PKS. Autobus vyjíždí z pražské Florence. Za zpáteční jízdenku (cesta tam + cesta zpět) zaplatíte celkem 621 Kč. Jízdenku si můžete objednat na webových stránkách polských dopravců. http://www.polskibus.com

Jako příklad dopravy jsme pro Vás vybrali první zápas, který proběhne 8. 6. 2012.