DB Bahn

Jednodenní jízdenky Německo

13.11.2013 14:22 - kategorie:

Máme pro Vás tip na levné cestování po německých železnicích. Jedná se o tři typy akčních jízdenek dopravce DB Bahn, o kterých Češi často ani netuší.

Lander-Tickets

Jak napovídá název Länder-Tickets jedná se o jednodenní jízdenku, s kterou můžete cestovat neomezeně po jedné ze spolkových zemí. Každá země má trochu pozměněné podmínky použití, obecně lze ale říci, že jízdenka platí ve všední dny od 9 hodin ráno do 3 hodin v noci následujícího dne, o víkendech celý den. Pokud zakoupíte noční variantu, platí od 7 hodiny večer do 6 hodiny ráno. Jízdenka platí ve všech regionálních spojích – Interregio-Express, Regional-Express, Regionalbahn, S-Bahn. Nemusíte se však bát – i regionální vlaky jsou v Německu rychlé a komfortní.
Cena jízdenky závisí na počtu osob, které na jízdenku cestují a na spolkové zemi, kterou si vyberete. Například pro Bavorsko je cena jízdenky za 1 osobu 22€, pro 5 osob 68€ – jeden cestující tak zaplatí 13,60€, což je asi 370 Kč.
Ceny jednotlivých jízdenek, mapu platnosti a online nákup můžete provést na stránkách německého dopravce.

Quer-durchs-Land Ticket

Zatímco Länder-Tickets platí pro jednu spolkovou zemi, Quer-durchs-Land Ticket platí na celé síti německých drah. Doba platnosti je stejná jako u Länder-Tickets. Cena rovněž závisí na počtu přepravovaných osob. K jízdě lze opět využít pouze regionální vlaky. Zatímco jedna osoba jízdenku zakoupí za 44€, ve skupině 5 lidí vyjde jednoho jízdenka na 13,60€, což je již zmíněných 370 Kč.
Jízdenku lze rovněž zakoupit online.

Schones-Wochenende-Ticket

Poslední nabízenou jízdenkou je Schönes-Wochenende-Ticket, která představuje víkendovou jednodenní jízdenku pro 1 až 5 osob. Pro výběr spojů platí stejné pravidlo jako u dvou výše zmíněných jízdenek. Jedná se prakticky o Quer-durchs-Land Ticket, který platí buď v sobotu nebo v neděli. Cena je opravdu výhodná – 42€ bez ohledu na počet osob. Pokud tedy jedete ve skupině 5 lidí, jednoho vyjde celodenní víkendové cestování po Německu na 8,40€, tedy na asi 225 Kč.