Blu Express

14.10.2013 11:40 - kategorie:

Blu-express je italská nízkonákladová společnost se sídlem v Římě. Svou základnu mají tyto aerolinie rozloženou na letišti Fiumcino. Společnost Blu-express byla založena v roce 2005 jako dceřiná nízkonákladová společnost mateřského dopravce Blue Panorama Airlines. Víceméně tyto aerolinky fungují obdobně jako české Smart Wings.

Společnost se zaměřuje především na vnitrostátní lety v rámci Itálie, ale dostat se s touto společností můžete pochopitelně i do jiných evropských destinací. V sezoně se s Blu-express dostanete i do ruského Petrohradu. Leteckou flotilu Blu-express tvoří výhradně letadla od koncernu Boeing a to ve verzích 737. Vzhledem k veliké konkurenci na italském vnitrostátním trhu, můžete zakoupit letenky u této společnosti v řádech desítek EUR.

Blu-express stejně jako ostatní nízkonákladoví přepravci nenabízejí na palubách svých letadel občerstvení zdarma, ovšem stejně jako u ostatních nízkonákladových společností si můžete občerstvení dokoupit během letu. V roce 2010 disponovala společnost pouze 6 letadly. Jak bylo výše zmíněno jedná se o americké stroje Boeing 737 v různých modifikacích.

EVROPA: Nice (NCE), Janov (GOA), Katánie (CTA), Milán (MXP), Řím (FCO), Turín (TRN), Palermo (PMO), Mykonos (JMK)
OSTATNÍ: Havana (HAV), Bangkok (BKK), Istanbul (SAW)

IATA kód: BV

Internetová adresa: http://www.blu-express.com

Adresa:
Blue Panorama Airlines Spa.
Via delle Arti
123 Pal. D
00054
Fiumicino – Roma
Italy